Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakiego smartfona kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez dudek_t
    Szukajka to nie to samo: musisz najpierw kliknąć kontakty, kliknąć szukajke, wpisac co chcesz znalezc i dopiero wtedy mozesz dzwonić. Dobrze kombinuje czy nie?
    Chyba nie. Dzialanie w sumie to samo, tylko inaczej rozwiazane.
    "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
    Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

    STOP ECO-TERRORISM!

    Komentarz


    • #52
      A znajduje to to np po wpisaniu "wak" albo "owa" czesc wpisu w kontaktach "Pawel Nowak" ?

      Bo WM po wpisaniu 3 litery wymieka :?
      VW Vento 1.9TDI 1Z ++
      Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
      Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez bradley
        A znajduje to to np po wpisaniu "wak" albo "owa" czesc wpisu w kontaktach "Pawel Nowak" ?

        Bo WM po wpisaniu 3 litery wymieka :?
        Wyszukiwanie działa prefiksowo, czyli musisz podać początek wyrazu, np. "paw" lub "now".
        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
        -------------------------------------------------------------------------
        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

        Komentarz


        • #54
          _tm_, tak wlasnie jest w WM. Myslalem, ze inne systemy sa lepsze :P
          VW Vento 1.9TDI 1Z ++
          Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
          Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez bradley
            _tm_, tak wlasnie jest w WM. Myslalem, ze inne systemy sa lepsze :P
            Myślę, że to nie jest kwestia jakości tylko użyteczności. Przykład, który podałeś nie jest zbyt sensowny. Jak często szukasz czegoś wpisując środek wyrazu ? Zaimplementowanie takiego rozwiązania nie byłoby problemem ani w WM, ani w iOS, ani w Androidzie. Tylko, że spowodowałoby to generowanie dłuższej listy wynikowej, która zawierałaby w większości wyniki nieinteresujące dla użytkownika. Wydaje mi się, że ograniczenie się do wyszukiwania prefiksowego jest świadomą decyzją projektantów tych systemów.
            S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
            Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
            -------------------------------------------------------------------------
            O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
            O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
            O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

            Komentarz


            • #56
              Przykladowo ktos wpisuje w ksiazke "Wawaserwis". Niestety nie pamietam ze jest to wawaserwis, wiec wpisuje serwis i nic nie znajduje, wiec nie jest to takie calkiem bez sensu.
              Za to wyszukiwanie po numerach (sluchawka, wpisywanie numeru) dziala znakomicie, oczywiscie jest roznica jesli wpiszemy 504... a +48504
              VW Vento 1.9TDI 1Z ++
              Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
              Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

              Komentarz


              • #57
                Hm... no to jeszcze ta nieszczęsna AM i może spróbuję Androida. Ale jeśli już to i tak tylko z nakładką HTC. Za mocno się przyzwyczaiłem.

                Możecie tak w "dwóch słowach" dlaczego warto zamienić WM 6.5 na Andka?

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez dudek_t
                  Hm... no to jeszcze ta nieszczęsna AM i może spróbuję Androida. Ale jeśli już to i tak tylko z nakładką HTC. Za mocno się przyzwyczaiłem.

                  Możecie tak w "dwóch słowach" dlaczego warto zamienić WM 6.5 na Andka?
                  Może nie koniecznie na Androida, za miesiąc i dwa dni premiera Windows Phone 7, zobaczymy co będzie warta ta platforma, microsoft musi wkońcu zaoferować coś nowego bo konkurencja jest daleko z przodu.
                  2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                  Komentarz


                  • #59
                    HTC Desire

                    Koledzy od 2 miesięcy użytkuję HTC Desire. Przez połowę czerwca czytałem artykuły, fora, opisy i doszedłem do wniosku, że w końcu wyprodukowano multimedialne cudo, które to może być następcą mojej Nokii E72. Decyzja podjęta, fon kupiony, banan na twarzy.
                    To co jest w nim fabrycznie (zaktualizowany Android Froyo 2.2) zainstalowane, HTC Sense oraz to co można ściągnąć z marketu uświadamia nas w przekonaniu, że to najlepszy gadżet jaki mogliśmy sobie wymarzyć. Zakupu dokonałem przed weekendem w czwartek, w pełni naładowana bateria starczyła na 8 godzin, ok tłumaczyłem to sobie tym, iż akumulator musi się ułożyć, dużo rzeczy testowałem, konfigurowałem synchronizacje z pocztą, gps, fotki. W poniedziałek rano odłączyłem fona od ładowarki, po pracy około 16 bateria miała tylko 12 % (dużo rozmawiam przez telefon ~ 2-3 godz dziennie) zaczęła się lektura forów pod kątem oszczędności energii, instalowanie task killerów, optymalizatorów, przyciemnianie i skracanie pracy wyświetlacza( cudny amoled stracił swój blask). We środę musiałem zakupić oryginalną ładowarkę HTC, bo "uniwersalna" mikro USB nie dawała rady naładować telefonu w aucie, a przy włączonej nawigacji baterii wręcz ubywało.I cóż, banan opadł - stałem się niewolnikiem ładowarki. Dziś podjąłem decyzję, że sprzedaję Desire i wracam do E72, która to na swojej polimerowej baterii potrafi wytrzymać mi 2 dni. Myślę, że kiedyś powrócę do tego typu smartfonu, ale pod jednym warunkiem iż wyprodukują baterie, które to przy korzystaniu z tych wszystkich udogodnień wystarczą na min jedną dobę bez ładowania.

                    Większość wątków na forach dot. androidów dot optymalizacji telefonów pod kątem oszczędności baterii, zakupu większych baterii itp. Użytkownicy, którzy piszą, że ich baterie wytrzymują 2-3 dni,to tak naprawdę nie korzystają z tego co mają te telefony w środku.

                    Komentarz


                    • #60
                      bla bla bla :wink: nie udało mi się ani razu osiągnąć takiej masakry jak opisujesz :roll:
                      dzisiaj miałem caluteńki dzień aktywne 3G i non stop połaczenie z netem, ustawienie auto-sync i dodatkowe konta pocztowa (poza gmail) ustawione na sprawdzanie najczęściej jak się da. Uruchomiłem te wszystkie świństwa o 6:30 wsiadając do samochodu, w korku napisałem kilka maili i później synchronizowałem co jakiś czas pogodę i odpowiadałem na maile jak przyszły/przeglądałem co kto na forum stworzył.
                      O 18 podpinając się do ładowarki miałem 47% baterii. Aaaaa... no tak, to jest telefon :lol: kilkanascie sms'ów i 4 rozmowy po ~2 minuty.

                      Ty powinienneś pozostać przy 6310 8)
                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                      http://www.disi-tune.pl
                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                      Był WRX
                      Była Octa

                      Komentarz


                      • #61
                        ja htc hd2 laduje tez codziennie i to normalne przy tej wielkosci wyswietlaczu, jak dali by bateria ktora wytrzyma tydzien to telefon wazylby tyle co cegla.. chociaz wspominam z sentymentem philipsa ktory trzymal 9dni, philips robi smartphony z dobrymi bateriami ale na azje.
                        2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                        Komentarz


                        • #62
                          a to dla tych co mają gejofona
                          Домен продается. Купить в магазине доменов RU-CENTER
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • #63
                            witam jaki telefon polecacie pod navigacje ???
                            Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                            Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                            ...
                            A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                            Komentarz


                            • #64
                              jeżeli to ma być telefon do nawigacji to cos z duzym ekranem i na windows mobile 6.5, wtedy masz chyba największy wybór najpopularniejszych programów
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #65
                                a jakie modele telefonów możesz polecić ?
                                osobiście zastanawiałem się nad iphonem 3gs
                                Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                                Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                                ...
                                A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez koddi
                                  a jakie modele telefonów możesz polecić ?
                                  osobiście zastanawiałem się nad iphonem 3gs
                                  miał być do nawigacji a nie szpanowania przed małolatami :lol:
                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                  http://www.disi-tune.pl
                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                  Był WRX
                                  Była Octa

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez koddi
                                    a jakie modele telefonów możesz polecić ?
                                    osobiście zastanawiałem się nad iphonem 3gs
                                    To sobie ponawigujesz :szeroki_usmiech. Misiek ma rację - jeżeli ważnym elementem ma być nawigacja to niestety obecnie modne telefony (iPhone i Android) nie są dla Ciebie. Ja co prawda na iPhonie zainstalowałem Navigona, ale bardziej jako ciekawostkę, bo do nawigacji używam Columbusa.
                                    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                    -------------------------------------------------------------------------
                                    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      _tm_
                                      Co do andka to się mylisz - jest na niego już kilka nawigacji.
                                      Sam używam Sygic Mobile Maps i jestem zadowolony (Samsung I5700 za całego 1 PLN).

                                      Są też iGO, Navigon, NaviExpert i kilka innych.
                                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez soszek81
                                        _tm_
                                        Co do andka to się mylisz - jest na niego już kilka nawigacji.
                                        Sam używam Sygic Mobile Maps i jestem zadowolony (Samsung I5700 za całego 1 PLN).

                                        Są też iGO, Navigon, NaviExpert i kilka innych.
                                        nie myli się tylko ma rację, kilka to nie tyle co na WM w ogóle nie ma co porównywać.
                                        Owszem jest lepiej, ale daleko od dobrze
                                        Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                        http://www.disi-tune.pl
                                        Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                        Był WRX
                                        Była Octa

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez soszek81
                                          _tm_
                                          Co do andka to się mylisz - jest na niego już kilka nawigacji.
                                          Wiesz, na iPhone też jest kilka nawigacji, m.in. TomTom, ale to nie znaczy, że iPhone jest dobrym wyborem do tego celu.
                                          S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                          Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                          -------------------------------------------------------------------------
                                          O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                          O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                          O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            sprawa gustu, dlatego podałem model tel i jego cenę (przy umowie).

                                            W zasadzie nie interesuje mnie ile jest dostępnych aplikacji, tylko ile spełnia moje oczekiwania.
                                            TomTom przestał je spełniać jakieś 2 lata temu, przez 1,5 roku Garmin był dla mnie ok, teraz Sygic dla mnie to jest to (nawiasem dostępny jest chyba na wszystko co możliwe - WM, Andka, Iphona, Symbiana).

                                            Wyprzedzę domysły. Z racji zdolności manualno/logiczno/programistyczno/hobbystycznych :diabelski_usmiech
                                            znajome i znajomi co kawałek podrzucali mi różne nawigacje do ogarnięcia przez ostatnie 3 lata. Jedne mi odpowiadały, inne nie, w niektórych były funkcje które mi odpowiadały, w innych nie.
                                            Najlepiej udać się do sklepu, pobrać toto w łapki i się pobawić. A później pożyczyć od znajomego, przetestować w trasie i porównać oczekiwania z możliwościami programu.
                                            Ot co
                                            Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              koddi,
                                              tak jak napisał MisiekWAW,
                                              jeżeli to ma być telefon do nawigacji to cos z duzym ekranem i na windows mobile 6.5, wtedy masz chyba największy wybór najpopularniejszych programów
                                              i jeżeli ma to być wszystko w jednym to polecam HTC HD2 ma bardzo duży ekran przez co nawigacja (w moim przypadku AM) jest czytelne i łatwiej trafić w ekran i "klawisze" , ma tez minus bateria trzyma stosunkowo krótko.

                                              Zamieszczone przez koddi
                                              osobiście zastanawiałem się nad iphonem 3gs
                                              nie kupuj tego to już przeżytek
                                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Jeśli chodzi o smartfony to proponuję zakupić coś z listy poniżej :

                                                Po kolei od najlepszego:

                                                1) Samsung Galaxy S --> Firma Samsung chciała wyprodukować model telefonu który będzie konkurował z I-Phone 4 i to im się udało w 100% !!! Galaxy S moim zdaniem jest lepszy od I-Phone 4 przykładowo : lepszy wygląd , lepszy soft , lepszy wyświetlacz - SuperAMOLED jest lepszy od wyświetlacza Retina itp. itd. , a poza tym ma wszystko co ten I-Phone i jeszcze więcej i dodatkowo wielki atutem jest tu cena/jakość.

                                                2) HTC Desire --> Firma HTC nie produkuje złych telefonów , ale kilka modeli mogli by nie wypuszczać...ale to już inna bajka ,ale jeśli chodzi o Desire jest on drugi co do smartfonów , miałem okazje go eksploatować i jest to naprawdę dobry tel. , wszystko pięknie i szybko działa , soft Android bajeczka + ten kursor...
                                                3) Reszta to "normalne" smartfony bez szału


                                                p.s jeśli jednak ktoś chce poszaleć po zewnętrznej :wink: i ekran dotykowy go denerwuje to proponuję NOKIA 8800 CARBON ARTE ... nic w tym przypadku nie muszę komentować bo ci co się znają na telefonach wiedzą o co chodzi

                                                pozdrawiam
                                                był VW GOLF mkIV -> 1.6SR AKL 101KM 99r. HIGHLINE
                                                skradziona Skoda Octavia II -> 1.9TDI PD BKC 105KM 06r. ELEGANCE
                                                jest Opel Astra H -> 1.7 CDTI Z17DTJ 110KM 09r. COSMO

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  spodobał mi się na początku htc ale dość obiecująco wygląda samsung....

                                                  mam kilka pytań odnośnie samsunga :

                                                  1 jak bateria żywotność ?
                                                  2 szybkość oraz dostępność (map programów do nawigacji)
                                                  nie ukrywam że telefon w tej cenie jest mi potrzebny żeby zastąpić moja wysłużoną navi...

                                                  oraz do serfowania po necie
                                                  Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                                                  Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                                                  ...
                                                  A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Teraz godnym uwagi jest nowy HTC Desire HD, pracuje na androidzie i wydajność tego sprzętu jest szalona, ja właśnie wymieniam swojego HTC HD2. Rozważałem albo iphonea albo coś na androidzie. Pobawiłem sie iphonem i mimo ze wszyscy zachwalali, ze jak sie w ręke weźmie to już sie nie wypusci to mnie jednak nie urzekł i staneło na androidzie i wierności HTC. Z HD2 byłem bardzo zadowolony, automapa łapała fixa w mgnieniu oka, mail, office i wiele innych przydatnych rzeczy, no ale czas na zmiany ;D Jakby ktoś chciał HD2 to oddam w dobre za niewielkie pieniądze - pw :diabelski_usmiech
                                                    2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X